Lokality

Horské lokace po celé České republice

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je nejznámější české turistické a lyžařské středisko v Krkonoších, ale také největší v celé České republice a ne nadarmo se mu někdy přezdívá též Český Aspen. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 702 – 1235 m n.m. 

Nádherná příroda Krkonoš pro zimní aktivity, ideální podmínky nejen pro lyžování a také naprosto specifická atmosféra dělá toto zhruba tisícové městečko populární. Špindlerův Mlýn nabízí řadu lyžařských i snowboardových akcí, obzvláště Silvestrovské oslavy by si žádný nadšenec neměl nechat ujít.

Díky modernímu systému umělého zasněžování lyžařských sjezdovek, si kvalitní lyžování můžete užívat až 5 měsíců v roce. Profesionálně upravované sjezdové tratě různého druhu obtížnosti jsou v celkové délce 25 km, na kterých je možno lyžovat s jedním skipasem ve 4 různých lyžařských resortech. Celkem 14 lanovek a vleků zajišťují přepravní kapacitu 17 500 lyžařů za hodinu. 

 

Lokality
Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice se nachází nedaleko Špindlerova Mlýna a nabízí vysoce kvalitní využití pro lyžaře a snowboardisty. 

Celý areál má 12 sjezdových tratí s převýšením z 540 m n. m. až do 1019 m n. m. o celkové délce 12,4 km, které jsou určeny jak pro začátečníky, středně pokročilé, tak pro náročné lyžaře. Čtyřsedačková lanovka vede na vrch Žalý (1019 m n.m.), odkud je výhled na celé panorama Krkonoš, části Jizerských hor, Orlických hor a části Českého ráje. 

 

Lokality
Vysoké nad Jizerou

Vysoké nad Jizerou je památné město v Libereckém kraji ležící v nadmořské výšce 703 m n.m. a jeho poloha dala městu jméno. Vysoké je už léta přezdíváno jako „Město nejkrásnější zimy“ díky nenapodobitelnému výhledu na zasněžené Krkonoše.

Skiareál nabízí 6 kilometrů sjezdového povrchu, několik desítek kilometrů upravovaných běžeckých tratí a maximální využítí pro děti. Tímto je považován za ideální místo pro rodinné lyžování. Pro pokročilé jsou zde 2 sjezdovky, kde jim trasu zpestří zatáčky či strmější padáček. 

 

 

Lokality
Mariánské Lázně

Mariánské Lázně nabízejí různé druhy lázeňských procedur. Tou nejméně známou, ale neúčinější je léčba formou zimních sportů.

Celý areál má délku sjezdových tratí 1450 metrů. K přepravě lyžařů slouží lanová dráha a dva vleky s celkovou kapacitou 2500 osob/hod. Ve skiareálu nechybí ani večerní lyžování, dětský vlek, lyžařská či snowboardová škola, půjčovna a skiservis. 

Lokality
Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je město v Královéhradeckém kraji na severovýchodě Čech. Město leží v Krkonoších na řece Úpě a Zeleném potoku. Pec pod Sněžkou je významným horským střediskem zimní i letní rekreace a významným centrem cestovního ruchu. Přímo ve městě se nachází lyžařský areál, který je součástí největšího lyžařského resortu v Česku SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Na území obce se nachází nejvyšší hora České republiky Sněžka a Studniční hora.

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou nabízí od zimy 2015/16 odpojitelnou čtyřsedačkovou lanovku Zahrádky Express, také čtyřsedačkovou lanovou dráhu na Hnědý vrch, deset lyžařských vleků, 12,5 km sjezdovek, freestyle park, nejdelší a nejlépe osvětlený svah pro večerní lyžování, 900 m dlouhou bobovou dráhu, ledový kanál na snowtubing a množství běžeckých tras. SkiResort Černá hora - Pec tvoří největší české lyžařské středisko s nabídkou 41 km sjezdovek na 1 skipas.

Lokality
Jánské Lázně

Město Janské Lázně se nachází v okrese Trutnov. První historický zápis pochází z roku 1300 a je obsažen v zemských deskách o majetku rodu Silbersteinů. Ze 14. století pocházejí první zprávy o používání termální vody ke koupelím. 

Janské Lázně jsou největší z pěti areálů SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. Tady najdete moderní šestisedačkovou vyhřívanou lanovku s bublinou HOFMANKY EXPRESS, která je zároveň nejrychlejší svého druhu v Česku. Areál Černá hora (Janské Lázně) je ale oblíbený i díky jediné osmimístné kabinkové lanovce v ČR. Z Černé hory vedou ty nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky. Na trati obřího slalomu s časomírou (MS2) si můžete změřit svou rychlost

Lokality